یکی از مهمترین عوامل در زیبایی دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها، رنگ و نقشی است که دیوارهای آن دارند. اگر‌چه رنگ زدن دیوارها یک روس بسیار مرسوم و همه‌پسند برای زیباسایزی دیوارها است، اما امروزه بسیاری از افراد استفاده از کاغذهای دیواری را ترجیح می‌دهند. انتخاب طرح کاغذ دیواری بسیار اهمیت دارد. اما پیش از آن باید بدانید که کاغذهای دیواری انواع مختلفی دارند.

اگر به هر دلیلی به فکر خرید کاغذ دیواری افتاده‌اید خوب است که قبل از خرید، با انواع کاغذهای دیواری آشنا شوید. تا به بهترین انتخاب دست بزنید. چرا که یک کاغذ دیواری با جنس نامناسب یا سایز و رنگ ناموزون می‌تواند اتاق را از زیبایی بیندازد. در این پست قصد داریم تا شما را با انواع کاغذهای دیواری و ویژگی‌های آن آشنا کنیم.


· کاغذ دیواری الیاف طبیعی

این کاغذهای دیواری بسیار کم‌یاب و حتی نایاب هستند. اما خوب است با آن‌ها آشنا شوید. این کاغذهای دیواری با چوب‌های طبیعی فنلاندی ساخته می‌شوند. نکته‌ای که باعث جذابیت آن می‌شود این است که شما تکه‌های ریز درخت یا برگ و چوب را در آن‌ها می توانید ببینید. به همین خاطر احساس می‌کنید که در یک خانه درختی زیبا زندگی می‌کنید. قیمت این کاغذهای دیواری بسیار بالاست.


· کاغذ دیواری‌های نانو

این کاغذ دیواری‌ها دود و لک نمی‌گیرند. کثیف نمی‌شوند. نسبت به رطوبت حساس نیستند. قیمت این کاغذهای دیواری زیاد است. در نتیجه برای محیط‌های کوچک پیشنهاد می‌شود. کیفیت آن‌ها به گونه‌ای است که مادام‌العمر می توانید از آن‌ها استفاده کنید. این کاغذ دیواری‌ها عایق صدا و گرما نیز هستند. پس برای دیوارهایی که مجاور کوچه هستند بسیار مناسبند. این کاغذ دیواری‌ها در مقابل آفتاب و حرارت تغییر رنگ نمی‌دهند و مثل روز اول باقی می‌مانند.


· کاغذ دیواری‌های pvc

در این کاغذ دیواری نوعی پلاستیک به کار رفته است. در نتیجه ضد خش و ضد حساسیت است. کاغذهای دیواری PVC محکم، با دوام و قابل شستشو هستند. و همچنین تا 5 سال دوام خواهند داشت. البته حتما حین خرید این نوع کاغذ دیواری به وجود کلمه "قابل شستشو" دقت کنید. کاغذ دیواری PVC از ابعاد کوچک 5 متر در بازار موجود است و تا سایزهای بزرگ تر پیش می‌رود.


· کاغذ دیواری‌های کاغذی

جنس این کاغذ دیواری‌ها مثل کاغذ است. قابل شستشو نیستند. و چون نازک هستند احتمال پارگی آن‌ها بر اثر ضربه یا اشیاء تیز زیاد است. پس برای اتاق کودکان و یا مهد‌کودک ها از این کاغذ دیواری‌ها استفاده نکنید. اما این کاغذ دیواری‌ها بسیار ارزان هستند و برای خانه‌های استیجاری کاملا مناسب اند، چرا که تا یک الی دو سال، نیازهای شما را برطرف می‌سازند. البته این‌ها نیز تنوع بسیار زیادی دارند.


· کاغذ دیواری‌های برجسته، اکلیلی و یا بافت دار

این کاغذ دیواری‌ها برای خارج کردن فضا از یک دستی و صاف و صیقل بودن مناسبند. این کاغذ دیواری‌ها بسته به جنس و یا برندی که دارند قیمت‌های متفاوتی دارند. خوشبختانه مدل‌های زیادی از این دست کاغذ دیواری‌ها در بازار ایران یافت می‌شود و شما با کمی جستجو می‌توانید طرح مورد نظر خود را بیابید. زمانی که دیوارها، چهار برابر حجم‌های دیگر به چشم می‌آیند پس بسیار اهمیت دارد که از چه رنگ یا جنسی استفاده می‌کنید. ما اول دیوارها را می‌بینیم و سپس کف و سقف. این کاغذ دیواری‌ها حتی اگر لمس نشوند احساس برجستگی را به شما القا می‌کنند. کاغذ دیواری‌های مخملی نیز از این دست هستند. پس خود تصور کنید که چه احساس دلنشینی خواهد داشت زندگی در یک اتاق مخملی.


· کاغذ دیواری‌های سه بعدی

این کاغذ دیواری‌ها نیز در جنس‌های متفاوت و متنوعی ارائه می‌شوند. پس قیمت‌های متفاوتی دارند. اما چیزی که آن‌ها را خاص کرده است این است که طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که با استفاده از نقاط تاریک و روشن، حس عمق و سه بعدی را به انسان القا می‌کنند. و در نتیجه اگر یک طرح مناسب را در فضایی مناسب به کار ببرید شاهد معجزه خواهید بود. کاغذ دیواری‌های سه بعدی اکنون خیلی مشتری پسند هستند و فروش بالایی دارند. کاغذ دیواری‌های سه بعدی برای کسانی که طرح‌های موزایکی را نمی‌پسندند و یک طرح کلی و جامع می‌خواهند بسیار مناسب است.

· کاغذ دیواری‌های پوستری

به علت پیشرفت فناوری در پرینترها امروزه شرکت‌های تولیدی موفق شده اند کاغذ دیواری‌ها را مانند پوستر بر روی کاغذ چاپ کنند. این کاغذ دیواری‌ها سبک‌های متفاوتی دارند و در انواع طرح‌ها تولید می‌شوند. استفاده از پوستر دیواری در دکوراسیون داخلی یکی از بهترین روش‌ها در زیباسازی فضای داخلی منزل است و نقش مهمی در روحیه ساکنان منزل ایفا می‌کند.

آشنایی با انواع کاغذ دیواری

استفاده از پوستر ديواري در دکوراسيون داخلي منزل

کاغذ ,دیواری ,دیواری‌ها ,کاغذهای ,دیواری‌های ,دارند ,کاغذ دیواری‌ها ,کاغذ دیواری‌های ,این کاغذ ,کاغذهای دیواری ,کاغذ دیواری ,قیمت‌های متفاوتی دارند ,کاغذهای دیواری بسیار ,انواع کاغذهای دیواری

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

آتــیـــــــــه سبــــــــــز 21393287 arshinparvaz-tour terhandcoma kahrobacaler smasingacon Thomas's info smelenleco salamatpedia Patrick's memory